Mini ZOO Warszawa

Szynszyla – ciekawe zwierzę lubiące zabawy

Content Image
mini zoo w warszawie szynszyla

Szynszyla to niezwykle urocze i ciekawe zwierzę, które zyskało wielu zwolenników na całym świecie. Pochodzi ona z Ameryki Południowej, gdzie zamieszkuje w naturalnym środowisku w Andach i górach Chile. Dzięki swojemu miękkiemu futerku, szynszyle były kiedyś łowione na skalę przemysłową, ale obecnie są one hodowane głównie jako zwierzęta domowe.

Usposobienie szynszyli

Szynszyle są bardzo aktywne i lubią zabawę. W naturze są zwierzętami nocnymi, ale w hodowli szybko przystosowują się do życia w ciągu dnia. Są one bardzo towarzyskie i lubią kontakt z człowiekiem. To sprawia, że są one doskonałymi zwierzętami do hodowli w domu.

Czym żywi się szynszyla?

Szynszyle są roślinożerne i potrzebują odpowiednio zbilansowanej diety, składającej się przede wszystkim z siana suszonych ziół. W diecie szynszyli ważne są także witaminy i minerały, których brak może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Dlatego właściciele szynszyli powinni dbać o odpowiednie żywienie swoich podopiecznych.

Wymagania hodowlane szynszyli

W hodowli szynszyli ważne jest także zapewnienie odpowiednich warunków życia. Szynszyle wymagają przestronnej klatki, w której będą miały wystarczającą ilość miejsca do zabawy i ruchu. W klatce powinny znaleźć się także różne akcesoria, takie jak miski na wodę i karmę, domek do spania oraz zabawki.

Ciekawostki

Szynszyle to zwierzęta bardzo inteligentne i ciekawe. Mają one wiele ciekawych cech, które warto poznać. Jedną z nich jest fakt, że szynszyle posiadają bardzo czuły słuch i mogą usłyszeć dźwięki, których nie jesteśmy w stanie usłyszeć. Inną ciekawostką jest to, że szynszyle posiadają wyjątkowo miękkie futerko, które składa się z około 60 włosów na każdy pojedynczy włos.

Szynszyle to zwierzęta, które zyskały sobie wielu zwolenników na całym świecie. Ich uroczy wygląd i ciekawe usposobienie sprawiają, że są one doskonałymi zwierzętami towarzyszącymi. Jednocześnie warto pamiętać, że tak jak każde zwierzę, wymagają one odpowiedniej opieki i odpowiednio zbilansowanej diety, aby mogły cieszyć się dobrym zdrowiem przez długi czas.

Wszystkich miłośników szynszyli zapraszamy do odwiedzenia naszego Mini ZOO w Warszawie. Czekają tu na Was nie tylko szynszyle ale także ostronos, świnki morskie, fretki i inne przesympatyczne zwierzaki.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Miniaturka

Poprzedni post
Ostronos -...

Miniaturka

Kolejny Post
Królik belgijski –...